Prodejna a poslechové studio opět otevřeno bez omezení. Možnost poslechu a porovnání jednotlivých komponentů.
Přejít na produktové menu

Subwoofer

REL T9i bílá lesklá

29 990 Kč

Jednou ze zásadních odlišností výrobce sub-basových jednotek REL od konkurence je důsledné využívání vysokoúrovňového připojení zdrojového přístroje – zesilovače.

Firemní vývoj se na tento druh propojení zaměřil a v konečném důsledku jej tato volba katapultovala na samý vrchol kategorie a to v celosvětovém měřítku.

Rychlost, se kterou obvody umí zpracovat vstupní signál je natolik vysoká, že prakticky eliminuje rozdíly mezi pasivním a aktivním zpracováním signálu, tedy odstraňuje obvyklý časový nesoulad mezi

pasivními výhybkami konvenčních reprosoustav a aktivními basovými jednotkami.

 

Systém aktivní
dopředu vyzařující aktivní reproduktor
dolu vyzařující pasivní membrána
Basový reproduktor 1x 254 mm (10") s kovovým košem
Pasivní zářič 1x 254 mm ( 10")
Dolní mezní kmitočet 28 Hz - 6 dB v místnosti
Vstupy 1 x Vysoká úroveň L/R Neutrik Speakon 
1 x LFE RCA- Cinch 
1 x linka RCA-Cinch
Vstupní impedance Vysoká úroveň 150 kΩ 
Nízká úroveň + LFE 10 kΩ
Regulace citlivosti 80 dB
Změna fáze 0 / 180°
Výstupní výkon 300 W (RMS)
Zesilovač Analogový ve třídě A/B
Plná elektronická ochrana ano
Ochrana proti DC/zkratu ano / ano
Hmotnost 18,7 kg
Rozměry (š x v x h) 330 x 387 x 407 mm
Provedení černé v klavírním lesku 
bílé v klavírním lesku
Příslušenství Síťový kabel
Neutrik Speakon Interconnect + 10 m kabel
Ovládací manuál

 

RESPEKT K PŮVODNÍMU SIGNÁLU

Jako high-endová společnost jsme zavázáni ke zvuku ve vysoké věrnosti, což mimo jiné znamená ctít původní signál a žádným způsobem do něj negativně nezasahovat. Proto ve svých konstrukcích používáme speciální vysokoúrovňové propojení, které spolu s ostatními konstrukčními prvky umožňuje reálnou reprodukci skutečně nízkých základní tóny nástrojů.

2. ZADNÍ PANEL.jpg

REL SHOTGUN™ THEATER REFERENCE CIRCUIT

Úzká spolupráce s předními nahrávacími studii přináší své ovoce v technologii REL SHOTGUN™, která představuje referenční signálový obvod zaměřený na posílení nízkoúrovňového, takzvaného LFE kanálu v multikanálových záznamech. Sub-basová jednotka má pro tento obvod / výstup, vyčleněn samostatný konektor s regulací úrovně, přičemž dělící frekvence je fixně nastavena na 120 Hz, přesně podle doporučení laboratoří Dolby. Je proto možné poslouchat hudbu prostřednictvím vysokoúrovňového připojení a v momentu, kdy se rozhodnete sledovat film, přepnout na vstup LFE, který svým nastavením respektuje potřeby domácího kina.

3. měnič.jpg

SUB-BASOVÉ MĚNIČE REL

Základními požadavky na sub-basový reproduktor jsou rychlost reakce na impuls, přesný pístový pohyb membrány a nutnost potlačení vlastních rezonancí a záznějů. Toho dosahujeme pomocí vybraných sendvičových konstrukcí membrán s vysokým podílem karbonu či uhlíku, samozřejmostí jsou špičkové, tlakově lité koše měničů z vybraných slitin kovů, vše upravené dle potřeb jednotlivých řad výrobků REL.

4. ZESILOVAČ.jpg

EFEKTIVNÍ KONCOVÉ STUPNĚ

Jednou ze základních hodnot stojících za úspěchem našich reproduktorů je schopnost navrhnout vysoce efektivní výkonové stupně, které dokonale využívají potenciálu jednotlivých součástek a mimo jiné přispívají k zodpovědnému vztahu společnosti k životnímu prostředí.  Pokud již zmiňujeme tuto problematiku, nelze vynechat také tlumící materiál používaný v kabinetech sub-basových jednotek. Recyklovaná džínovina je plnohodnotnou náhradou problematických materiálů, jako jsou například skleněná vlákna s poločasem rozpadu blížícímu se 100 milionům let.

5. KABINET.jpg

KONSTRUKCE KABINETU

Všechny aktuální výrobky REL ACOUSTICS důsledně využívají ruční montáže komplikovaných vyztužení a jsou navrženy tak, aby kabinet plně respektoval pravidla akustiky. Zaoblení vnitřních příček přispívá spolu s pečlivým výběrem materiálu ozvučnic k příkladné tuhosti a neutralitě jednotky.  Série Gibraltar obsahuje výztuhy z námořního lamina, R-Série z upravené překližky, T-série z HDF kompozitních materiálů, samotné skříně jsou vyrobeny z dřevovláknitých desek z Austrálie, které mají výjimečné zvukové a estetické parametry.

AKUSTICKÝ FILTR

Sub-basová jednotka musí již z titulu svého zaměření používat frekvenční filtry, které dokáží dokonale odstranit nežádoucí kmitočty z elektronických obvodů. Aby nedošlo k negativnímu ovlivnění zvuku, využíváme v sérii Gibraltar Besselova signálového filtru druhého řádu, který je typem analogového lineárního filtru s minimálním fázovým zpožděním. Jedná se o nejrychlejší dosud použité filtry, schopné pracovat s celkovým zpožděním pouhé 4 milisekundy, což ve svém výsledku proces zaručuje mnohem přesnější integraci jednotky do reprodukčního zařízení. Filtrace je prováděna v čistě analogové doméně, podílí se na ní součástky s úzkými výrobními tolerancemi a tím je zajištěn nejlepší možný výkon a dlouhodobá stálost parametrů. Série R a T mají podobnou topologii filtru, ale vzhledem k jejich rozdílnému zaměření (film, hudební dvd / blu-ray) byl zvolen filtr typu Butterworth, který je svým průběhem vhodnější a také jeho fázové zpoždění nabízí vynikající hodnotu v rozsahu 8-12 milisekund.


zobrazit více

Katalog