Nová série reprosoustavy Klipsch Reference Premier RP-8000F II k poslechu u nás na prodejně.
Přejít na produktové menu

Sloupové

AQ Passion

499 900 Kč

Aktuální dostupnost na tel: 602 331 662

 

 

Vlajková loď ve flotile AQ. Reprosoustava s vášní. Reprosoustava vznikla na základě 25 roků zkušeností, na jejím designu se podílel ateliér Novague. Vývoj tohoto modelu trval přes dva roky, lehkou inspirací byl klenutý bok původní řady Donna. Odtud dál je ale již vše nové, veškerá omezení šla při vývoji Passion stranou. Z touhy dosáhnout dokonalého výsledku se stala posedlost. Zrodila se vášeň.

Pro zajímavost k Petrovi Novague uvádíme jeho realizace: automobil ERKO R2, židle The EDGE, jízdní kolo Favorit, motorový člun Solaris a další.

V základu a stroze technickým popisem jde AQ Passion nazvat třípásmovou reprosoustavou s ozvučnicí typu bassreflex. Ozvučnice je typu asymetrické skořepiny, tvořené sendvičovým vrstveným dřevovláknitým materiálem s vestavěným aktivním systémem vnitřního tlumení BDS. Použité měniče jsou z dílny jednoho z nejlepších světových výrobců driverů - severského Scan-Speak.

Výškovou sekci prezentuje 1" Iluminator s polem šesti neodymových magnetů, tvořící symetrický pohon SD-2 ve vlastní tlumící komoře. Pozitivní vliv na směrovou charakteristiku má aluminiový vysokotónový kužel, který zároveň zajišťuje odvod tepla. Iluminator má maximálně vyrovnanou kmitočtovou charakteristiku až do frekvence 45 kHz. Kmitací část není tvořena kulovým vrchlíkem, jak je obvyklé, ale polovinou toroidu. Kvůli omezení difrakce je okolo membrány vložena růžice tlumící pryže.

Středový reproduktor je opět z prestižní stáje Scan-Speak. Reproduktor má symetrický pohon SD-3, kde je magnetické pole generované maneodymovým magnetem. Propracovaná membrána s prolisy na potlačení stojatého vlnění je zavěšena na lineárním pryžovém závěsu.

Do 3D čela je na pevnostních šroubech s metrickým závitem upevněn basový reproduktor 10" z řady Revelator s velmi nízkým zkreslením a klasickou papírovou membránou, plněnou uhlíkovými vlákny.

Prostorové rozmístění reproduktorů na 3D ozvučnici je jedním z kroků k dosažení extrémně rovné fázové charakteristiky. Díky této orientaci je zároveň akustická osa reproduktoru orientována přímo na sedícího posluchače, nikoliv do podlahy, jak je běžné i u poměrně drahých reprosoustav. Díky zapuštěnému umístění košů reproduktorů odpadá difrakce na hraně. Asymetrické zakřivení tvaru ozvučnice eliminuje stojaté vlnění uvnitř ozvučnice a zároveň úžasně zvyšuje tuhost "reprobedny". Na přesnosti výsledného zvuku je to rozhodně znát.

Použitá vnitřní kabeláž je opět z toho nejlepšího - Audioquest - vynikající Solid Core. Všechny vnitřní spoje jsou důsledně pájeny za tepla, součástky na atypickém panelu tloušťky 10 mm s připojovacími body. Na něm jsou součástky propojeny metodou D2D, kdy odpadají limitující tištěné spoje. Mohutná cívka basového reproduktoru je navinuta na vzduchovém jádru z mědi o průměru 2,25mm (průřez 4mm2). Všechny použité součástky jsou pečlivě vybírány a jejich přesná hodnota je doměřována.

O zvuku napsali: „Vzhledem k mohutnému basovému reproduktoru nepřekvapí, že AQ Passion si partnera hledají mezi silnějšími zesilovači, co ale mile potěší je přesnost a zvuková vyrovnanost. Celkově se  Passion zvukově chovají spíš jako audiofilské dvoupásmovky a mohutná basová membrána začíná svou práci už od nejnižších kmitočtů.“

Technické parametry:

Systém: 3-pásmový
Impedance: 6 Ohm
Šumový výkon: 140W
Hudební výkon: 220W
Citlivost: 88dB/1W/1m
Kmitočtový rozsah: 20Hz - 45kHz v pásmu 4dB
Výhybka: 12,12,6 dB/oct
Rozměry (šxvxh): 300mm x 1220mm x 440mm
Hmotnost: 54kg
Vnitřní objem: 50l
Systém bassreflex

Cena za 1 PÁR!


zobrazit více

Katalog