Nová série reprosoustavy Klipsch Reference Premier RP-8000F II k poslechu u nás na prodejně.
Přejít na produktové menu

Sestavy 5.1

Reprosoustava Cabasse Alcyone set 5.1

22 900 Kč 18 990 Kč
skladem u dodovatele

Kompletní sestava 5.1, aktivní subwoofer Santorin 17, dlouhodobý příkon 100W. Příslušenství 5ks stolních držáků, kompletní kabeláž. Provedení černý, bílý klavírní lak u satelitů a bílý matný povrch u subwooferu 

 

Alcyone 5.1 systém firmy Cabasse, má ještě větší šance proniknout do obývákových kinosálů než jeho větší „kolega“ Eole. Proti němu totiž vychází bezmála o polovinu levněji, aniž by snad rezignoval na renomé, jehož francouzská značka z bretaňského městečka Locmaria-Plouzané požívá.

Tajemství úspěchu spočívá v osazení satelitů novými širokopásmovými měniči 8MTR5 o průměru osm centimetrů s membránou z celulózových vláken, které konstrukční tým vyvíjel podle principů firemní technologie SCS (Spatially Coherent System), dva roky. Satelity sdílejí s většími předchůdci, jež disponovaly koaxiálními reproduktory DOM18, vysokou citlivost (91 dB/Wm-1) a nechají si líbit výkonové špičky až 350 wattů. Výrobně jsou ovšem jednodušší – u Cabasse tak rehabilitují jednopásmové reprosoustavy podobně jako předlety firma Bose. Jméno sestavy pochází z řecké mytologie – od královny Alkyoné, podle níž astronomové pojmenovali jasnou hvězdu, vzdálenou od Země asi tři sta sedmdesát světelných let. Subtilní sférické satelity můžete v interiéru na stěnách přehlédnout (i když na ně při průměru deset centimetrů nepotřebujete radioteleskop jako na jejich kmotru z hvězdokupy Plejády), ale nepřeslechnete je. Z hlediska vyzařovací charakteristiky jde o (téměř) ideální bodový zdroj: širokopásmový měnič minimálních rozměrů v uzavřené kovové ozvučnici, jejíž tuhost jde na vrub materiálu i zvoleného tvaru – ten z velké části opisuje kuloplochu, „uzavřenou“ ochrannou průzvučnou síťkou. U Cabasse oblíbený kulový tvar ozvučnice má samozřejmě i výhodné výhodné akustické vlastnosti: absence pravých úhlů vede k potlačení stojatého vlnění uvnitř soustavy, ale také eliminuje odrazy vysokých tónů a následné zvlnění frekvenční charakteristiky. A kdo by chtěl satelity, které jsou vybaveny párem zlacených pérových svorek, na pozici obou předních kanálů naopak co nejvíce zviditelnit, může si za osm tisíc korun dokoupit kvarteto stylových, nápaditě řešených stojanů, které konstruktéři nechali vyrůst do výšky sto pět centimetrů a jimž lze kreativně zakroutit jejich dlouhým „krkem“. Systém Alcyone nabízejí u Cabasse v černém a bílém provedení.

Basová kostička

Geometrie je libůstkou francouzské značky. Ozvučnice zatím nejmenšího firemního aktivního subwooferu Santorin 17 představuje – pokud bereme v úvahu eliptická „vybrání“ při spodních hranách – krychli: basový reproduktor s membránou z celulózových vláken o průměru sedmnáct centimetrů vyzařuje spolu s dvojicí paralelně řazených bassreflexových „výfuků“ směrem k zemi, takže se kvůli potřebnému odstupu nevyhne umístění na čtyři odhmotňovací hroty (s ohledem na podlahu nechybí ani kvarteto ocelových podložek). Konstrukci ozvučnice tvoří MDF desky o tloušťce jeden a půl centimetru s povrchovou úpravou matnou vinylovou fólií. Na zadní stěně najdete panel s linkovým vstupem, dvě „točítka“ pro regulaci hlasitosti a dělicího kmitočtu, přepínač fáze, ovládání automatiky, pérové svorky pro výkonové propojení a pod nimi černě eloxovaný hliníkový chladič, který je na svém místě – integrovaný zesilovač má špičkový výkon až 300 W a basy rozhodně nehrají „druhé housle“. Narozdíl od satelitů není subwoofer magneticky odstíněný, ale svými rozměry se drží při zemi, a proto hned tak barvy vakuové televizní obrazovky nerozhází. Ve výbavě systému nechybí kompletní kabeláž, ani praktické stojánky s magnetickou aretací, které umožňují stabilní usazení satelitů na nábytek i jejich uchycení na stěnu.

Netopýří ucho: Přes své subtilní rozměry mají satelity sestavy Alcyone čistou a dynamicky bohatou reprodukci s výbornou lokalizací i zobrazením prostoru. Oporu jistých basů mají i v nejmenším subwooferu Cabasse, s nímž spojenými silami vykrývají většinu akustického pásma. Frekvenční charakteristika sice neatakuje nejnižší oktávy ani „netopýří“ výšiny, ale i tak má Alcyone muzikální ambice, které uplatní třeba u koncertních DVD nebo BD.


zobrazit více

Katalog