Nová série reprosoustavy Klipsch Reference Premier RP-8000F II k poslechu u nás na prodejně.
Přejít na produktové menu

Stereo zesilovače

Technics SU-R1000E-K černý

214 990 Kč
skladem

Mohutná energie a dynamický zvuk Plně digitální zesilovač od společnosti Technics, který se vyvinul a dosáhl nových výšin

Modul JENO

Chvění je hlavní příčinou zkreslení v digitálních systémech, způsobené nesprávným načasováním hlavních časovačů používaných při převodu digitálního signálu na analogový. Aby se předešlo degradaci zvuku způsobené chvěním, vyvinula společnost Technics originální obvod umožňující potlačit chvění. Ten obsahuje generátor hodin v systému pro potlačení šumu, který snižuje míru chvění v nízkofrekvenčním rozsahu a velmi přesný převodník vzorkovací frekvence pro potlačení tvorby chvění ve vysokofrekvenčním rozsahu. Ideálním způsobem tak dochází k omezení chvění v celém frekvenčním rozsahu. Tento systém spolupracuje s původním vysoce přesným převodníkovým obvodem PWM (modulace šířky pulzu, Pulse Width Modulation), který optimalizuje rychlost potlačení šumu, stupně a počet opakování kvantování a gradaci PWM, aby tak bylo možné převádět precizní signály na PWM bez narušení dynamického rozsahu. Tyto technologie umožňují designerům digitálních zesilovačů ve společnosti Technics reprodukovat přirozené a jemné nuance hudby.

ADCT (technologie aktivního potlačení zkreslení, Active Distortion Canceling Technology)

Nově vyvinutá technologie ACDT společnosti Technics dokáže přesně vyčlenit a odstranit zkreslení ve výkonovém stupni generované elektromotorickou silou a poklesem napětí v reproduktoru. Na trhu s Hi-Fi zvukem, kde si může zákazník zvukový systém nakonfigurovat z neomezeného počtu kombinací různých produktů, musí ty nejlepší zesilovače zvuku dokázat optimálně reagovat na bohatou paletu reproduktorů. Technologie ADCT dokáže přesně identifikovat zkreslení určením rozdílu mezi výstupem z terminálu reproduktoru a výstupem modulu JENO a následnou korekcí výstupního digitálního signálu opravit výstup z konvenčního digitálního zesilovače. To zajistí špičkové podmínky pro reproduktory i akustickou energii společně s vynikajícími výhodami digitálního zesilovače, jako je nízká hlučnost, přesný zvukový obraz a expanzivní zvukové prostředí bez ohledu na typ připojených reproduktorů

Jistota tichého provozu a stabilního výstupu napájení

Moderní rychlý a tichý zdroj napájení je zárukou stabilního výkonu s nízkou hlučností.

Model SU-R1000 používá systém přepínání zdroje k zajištění stabilního napájení a proudu dle požadavků digitálního zesilovače. V konvenčním systému přepínání zdroje byl řízen čas sepnutí za účelem stabilizace napětí, což způsobovalo kolísání frekvence spínání s následkem generování modulačního šumu, který ovlivňuje kvalitu zvuku. Moderní rychlý a tichý zdroj napájení tento šum eliminuje fixací frekvence spínání v 400kHz pásmu. V pozdější fázi se navíc aktivuje regulátor s extrémní tichostí. Tím se zabrání poklesu v regulaci z důvodu fixní frekvence spínání a proniknutí šumu do vysokých frekvencí. Vzniká tak napájecí zdroj s rychlou odezvou a nejlepším výkonem v kategorii digitálních zesilovačů.

 

Čtyři nezávislé napájecí zdroje

Abychom pro vás mohli zajistit maximální kvalitu zvuku, pečlivě jsme studovali a kontrolovali každý element napájecího zdroje u modelu SU-R1000. Kromě toho jsou součástí modelu čtyři nezávislé napájecí zdroje pro různé bloky obvodů, díky kterým je kvalita zvuku ještě vyšší. SU-R1000 je integrovaný zesilovač a interní obvody tak využívají předzesilovače a zesilovače v určité kombinaci analogových a digitálních obvodů. Sekce Phono-EQ, která zpracovává drobné analogové signály, je na účinek šumu přenášeného z napájení obzvláště citlivá. Model SU-R1000 využívá samostatné napájecí zdroje pro analogové obvody a pro digitální obvody ve fázi předzesilovače. Používá také samostatné napájecí zdroje pro pravý a levý kanál výkonového zesilovače, které vyžadují velký díl elektrické energie. Čtyři nezávislé napájecí zdroje modelu SU-R1000 umožňují bránit vzniku interference mezi bloky obvodů indukovaného elektrického vedení a dosahuje se tak jak vysokého poměru S/N (signál/šum), tak vynikající míry separace.

 

Sekce vstupu signálu je optimálně navržena pro nadstandardně čistou reprodukci zvuku. Závazek vývoje pro zajištění prémiové kvality zvuku.

Špičkový digitální/analogový vstupně/výstupní obvod

Sekce Phono vstupu a sekce analogového vstupu mají zcela oddělené obvody. Společnost Technics dosáhla ideálního symetrického uspořádání obvodů a dokončila pečlivé vyladění. Nové obvody zabraňují vzniku rušení mezi pravým a levým kanálem a dosahují vynikajícího oddělení kanálů. Kromě toho sekce Phono vstupu a vstupní sekce XLR využívají zcela vyváženého přenosu, se kterým je zajištěn dokonale čistý přenos signálu s minimálním šumem. Vstupní obvod USB v sekci digitálního vstupu využívá kondenzátor z vysoce kvalitní rubínové slídy a regulátorem napětí s nemagnetickými odpory s uhlíkovým filmem pro blokování elektrického šumu (např. z počítače) a pro minimalizaci účinku vnějšího šumu. Převodník z analogového na digitální signál využívá špičkový čip vyrobený společností Asahi Kasei Microdevices (AKM) pro precizní převod A/D. Model SU-R1000 tak dokáže reprodukovat zvuk ve vynikající kvalitě z jakýchkoli analogových nebo digitálních vstupních zdrojů.

 

Vysoce pevný kryt a provedení

Byla značně vylepšena pevnost krytu, který teď potlačuje interní vibrace, jež bývají také zdrojem hluku. Vnitřní kostra se skládá z dvouúrovňové samostatné konstrukce. V horní části je nainstalována jednotka výkonového zesilovače sestávající ze zesilovacího obvodu a jeho napájecího obvodu. Ve spodní části je instalována jednotka předzesilovače, která se skládá z analogové vstupní sekce (včetně phono ekvalizéru) a digitální vstupní sekce společně s příslušnými napájecími obvody. Nejen horní a spodní část, ale také jednotlivé bloky obvodů jsou od sebe odděleny ocelovými stínícími pláty. Tyto ocelové stínící pláty slouží také jako výztuhy pro lepší tuhost celého zařízení. Na vnější straně se nachází přední panel o tloušťce 10 mm, zatímco boční panely a horní panel jsou vyrobeny z eloxovaných hliníkových desek o tloušťce 6 mm. Jejich účelem je posílit tuhost a odolnost proti vibracím. Izolátory podepírající kostru jsou z litiny s vynikajícími vlastnostmi pro tlumení signálu. Všechny tyto výše uvedené komponenty a materiály zvyšují kvalitu vnitřních signálů a pohlcují účinky vnějších vibrací na nejvyšší úrovni.

Vstupní a výstupní terminály jsou vyrobeny z pečlivě volených vysoce kvalitních dílů.

  • Terminály pro reproduktory jsou navrženy tak, aby umožňovaly připojení kabelů reproduktorů s nadstandardně velkým průměrem
  • Terminály Y-lug pro zajištění spolehlivého připojení kabelů
  • Analogové terminály pro analogový vyvážený vstup od společnosti Neutrik a vstupní terminály Phono XLR (výhradně pro MC)
  • Terminály pro analogový vstup s pozlacenými, opracovanými mosaznými díly

Elegantní provedení společnosti Technics

  • Působivý přední panel doplněný o vysoce kvalitní povrchovou úpravu s jemným zvrásněním a ikonickým velkým ukazatelem se dvěma rameny
  • Ovládání hlasitosti a volič vyrobený z celých hliníkových bloků a kruhovou povrchovou úpravou
 

Spojení analogových technologií a patentovaných digitálních technologií. Nové technologie společnosti Technics přináší průlom ve světě analogového zvuku.

Inteligentní Phono EQ

Inteligentní Phono EQ používaný v modelu SU-R1000 využívá technologii pro zlepšení kvality zvuku DSP, kterou společnost Technics postupně utvářela při vývoji LAPC. Díky ní mohla dosáhnout vysoké kvality zvuku, která není u analogové verze Phono EQ možná. Tato technologie sestává ze tří částí: 1. Přesná křivka EQ, 2. Potlačení přenosu signálů mezi kanály a 3. Optimalizace odezvy. Tyto funkce lze zapnout/vypnout tak, aby vyhovovaly preferencím uživatele.

Přesná křivka EQ – umožněná díky hybridnímu analogově-digitálnímu provedení obvodu

Přesné křivky EQ je dosaženo použitím hybridního analogově-digitálního systému. LPF (vysoké zesílení / low-pass filtr) zajišťuje analogové zpracování, zatímco vysoké frekvence jsou navýšeny po převodu analogového signálu na digitální. Použití 40dB low-pass filtru v analogové oblasti pomáhá potlačit bitovou ztrátu, ke které dochází během zpracování digitálním filtrem. Vysoké frekvence jsou pak navýšeny v digitální oblasti s vysokou přesností, aby se tak dosáhlo vysokého poměru S/N.

 

Potlačení přenosu signálů mezi kanály – pro měření a zlepšení přeslechových charakteristik, které jsou pro každou kazetu jedinečné

Tato funkce pomocí měřicího signálu přeslechu zaznamenaného v podobě kalibračního záznamu dodávaného s modelem SU-R1000 měří přeslechovou charakteristiku nainstalované kazety. Poté provede reverzní korekci pomocí vestavěného DSP a zajistí tak zásadní potlačení přenosu signálů mezi kanály. Výsledkem je přesnější zvukový obraz a širší zvukové prostředí.

 

Optimalizace Phono odezvy – pro korekci narušení frekvenčních charakteristik kazety

Tato funkce pomocí signálu TSP (Time Stretched Pulse) zaznamenaného v podobě společně dodávaného kalibračního záznamu měří frekvenční charakteristiky nainstalované snímací kazety a provádí korekci narušení charakteristik. Opravuje dopad přizpůsobení impedance mezi snímací kazetou a Phono EQ a odhalí tak skutečnou kvalitu zvuku. Tato technologie si klade za cíl zlepšit kvalitu zvuku tím, že se vyhýbá použití selektoru, jako je přepínač v citlivé Phono vstupní lince, a brání tak možnosti vznikání rušivého šumu.

 

Výrobce Technics
Počet kanálů Stereo
Výkon na kanál (W) 150 (8 Ohm), 300 (4 Ohm)
Podpora impedance repro. (Ω) 4 - 16
Přední repro. terminály A + B (2 páry)
Analogový vstup RCA, RCA (Phono), XLR, XLR (Phono)
Analogový výstup RCA (Pre-out), RCA (Rec-out)
Pre-out 2 kanály
Phono předzesilovač MM, MC
Typ Hybridní
D/A převodník 32 bits and 384 kHz
Digitální vstup Koaxiální RCA, Optický, USB-B
PCM - vzorkování (kHz) až 384
PCM - kvantování (bit) až 32
DSD až DSD512 (22,6 MHz)
Barva Stříbrná
Šířka (mm) 459
Výška (mm) 191
Hloubka (mm) 430
Hmotnost (kg) 22

zobrazit více

Katalog