Prodejna a poslechové studio opět otevřeno bez omezení. Možnost poslechu a porovnání jednotlivých komponentů.
Přejít na produktové menu

Gramofony řemínkové

Pro-ject Debut Carbon Evo + 2MRed (lesklá černá)

14 990 Kč
skladem

Evoluce legendárního gramofonu s ramenem 8,6" z uhlíkového vlákna, přenoskou Ortofon 2M-red a elektronickým řízením rychlosti


  

Od poloviny 90. let, jen několik let po založení Pro-Ject Audio Systems a právě v období vrcholící popularity CD formátu jsme zaznamenali rostoucí počet audiofilů, kteří nostalgicky udržovali tradici analogového poslechu. V roce 1998 Heinz Lichtenegger a jeho britský distributor a dlouholetý přítel Laurence Armstrong, seděli spolu a snili o znovuzrození gramofonu, který by zpřístupnil analogový zvuk většímu množství příznivců. Chtěli nabídnout nové modely které by mohly nabídnout zvuk s maximální kvalitou přibližující se parametrům špičkových přístrojů, ale za cenu, kterou si bude moci dovolit také nová mladší nastupující generace. Tak se zrodil gramofon DEBUT.

 

Dnes, po více než 20 letech, od vstupu na trh je Debut, s téměř milionem prodaných kusů skutečně jedním z nejprodávanějších produktů v historii Hi-Fi. Nyní v roce 2020 nastal znovu čas pro novou evoluci legendárního modelu.

 

EVOLUCE

 

Debut Carbon EVO se zaměřuje na klíčové aspekty, díky nimž gramofon zní skvěle. Technicky bezchybný design - dokonalé zpracování - ruční výroba v EU. Tento gramofon je vyroben zkrátka tak, aby vydržel po celý život!

 

TALÍŘ S VNITŘNÍM TLUMENÍM Z TPE

 

Naše nová technologie tlumení TPE (termoplastický elastomer) pomáhá velmi účinně tlumit rezonance, a navíc i zvyšuje hmotnost talíře na 1,7 kg. Protože TPE tlumení je instalováno na vnitřní straně okraje talíře, vytváří pohybová energie efekt setrvačníku. Výsledkem je mnohem tišší a stabilnější provoz s významně nižšími hodnotami kolísání otáček.

 

DOKONALE VYROVNANÝ ZA VŠECH OKOLNOSTÍ

 

Debut Carbon EVO používá 3 výškově stavitelné těžké kovové podstavy, které zajišťují rovnoměrné umístění gramofonu na jakémkoliv povrchu. Použitím pouze 3 podstav jsme zvýšit stabilitu na nerovném povrchu, protože pro skutečně špičkový zvuk je nezbytné mít gramofon dokonale vyrovnaný.

 

VYLEPŠENÝ SYSTÉM ZAVĚŠENÍ MOTORU

 

Debut Carbon EVO je vybaven nově navrženým odpružením motoru. Motor gramofonu totiž během provozu vždy vibruje, což je přirozená vlastnost. Protože přenoska a hrot jsou velmi citlivé části, které přenášejí vibrace do reproduktorů, mohou se nežádoucí vibrace motoru projevit jako slyšitelný mechanický šum. Proto je velmi důležité důsledně oddělit motor od šasi. Pokročilá sendvičová technologie několika vrstev tlumení TPE ve spojení s vysokou hmotností, je naším novým řešením pro účinné odpružení motoru u modelu Debut Carbon EVO.

 

ŘÍZENÍ RYCHLOSTI OTÁČEK

 

Na základě zpětné vazby od zákazníků jsme u Debut Carbon EVO integrovali elektronické řízení rychlosti, protože 9" a vysoce kvalitní záznamy s rychlostí 45 otáček za minutu jsou díky své vynikající kvalitě zvuku stále populárnější a běžnější. Kromě toho, že je možné jednoduše měnit rychlost přehrávání pouhým stisknutím tlačítka, je rychlost otáčení talíře s maximální přesností elektronicky řízena, což přináší nejpřesnější a nejstabilnější přehrávání. Díky kulatému řemínku pro rychlost 78 otáček za minutu, který je součástí dodávky tak můžete poslouchat kdykoliv svou sbírku šelakových desek. Stačí vyměnit hrot přenosky za Ortofon 2M 78 (není součástí dodávky), nainstalovat kulatý řemínek a jste připraveni užívat si nevšední hudební zážitky. Přepínač ovládání rychlosti byl přesunut do spodní části šasi, aby byl zachován čistý vzhled, který je na Debutu oceňován. Nenajdete žádné tlačítko, přepínač nebo potisk na viditelné části šasi, aby nebyl narušen luxusní design a estetika.

 

RAMENO

 

Debut Carbon EVO je osazen osvědčeným 8,6 '' jednodílným ramenem vyrobeným z karbonových vláken. V kombinaci s prémiovou přenoskou Ortofon 2M-Red přináší toto lehké a zároveň velmi tuhé rameno nebývalou kvalitu zvuku s přesvědčivou trojrozměrnou scénou. 

 

PROPOJENÍ

 

Gramofon Debut Carbon EVO je vybaven vysoce kvalitním phono kabelem Connect it E. Jedná se o polo-symetrický nízkokapacitní kabel s vynikajícím stíněním. Ve srovnání s jinými digitálními a analogovými zdroj hudby je signál přicházející z přenosky gramofonu velmi citlivý. Levné RCA kabely nejsou často schopné zajistit ideální požadavky na čistý přenos signálu z gramofonu do zesilovače.

 

BALENÍ

 

Debut Carbon EVO je dodáván s nastavitelným akrylovým protiprachovým krytem. Součástí dodávky je také adaptér pro 7'' singly, gramofonový kabel Connect it E RCA a kromě standardního hnacího řemínku také kulatý řemínek pro přehrávání záznamů rychlostí 78 otáček za minutu.

 

PŘEDNOSTI

 

Debut Carbon EVO je nadčasový tím, že nabízí tradiční černé, bílé a červené laky s vysokým leskem nebo nádhernou přírodní ořechovou dýhu. Zcela nové, originální a určující trendy jsou také realizovány v saténové úpravě v 5-ti různých barevných variantách. Nový talíř, odpružení motoru, ovládání rychlosti a výškově nastavitelné nožky jsou drobné detaily. Pokud nejsou vnímány jednotlivě, ale jako celek, sčítají se a výsledkem je nový Debut EVO. Věříme, že se nám podařilo nastavit novou referenci a náš nový Debut EVO nejenže zní lépe než dříve, ale také vypadá působivěji a luxusněji než jakýkoli Debut, který jsme vyrobili v minulosti.

 

TECHNICKÉ SPECIFIKACE GRAMOFONU


  

Rychlost: 33 a 45  rpm (elektronicky) nebo 78 rpm (manuálně)

 

Pohon: Řemínkový - s elektronickou kontrolou rychlosti

 

Přenoska: ORTOFON 2M-RED (20 - 22 000 Hz, eliptický hrot)

 

Talíř: Ocelový s vnitřním TPE tlumením (+ plstěná podložka) - průměr 300 mm, hmotnost 1,7 kg

 

Hlavní ložisko: vysoce přesná osa z nerez oceli v bronzovém pouzdru

 

Kolísání otáček: ± 0,17 % (rpm 33) / ± 0,15 % (rpm 45) 

 

Odchylka rychlosti: ± 0,5 % (rpm 33) / ± 0,6 % (rpm 45) 

 

Odstup signál / šum: - 68 dB

 

Rameno: 8,6" (efektivní délka 218,5 mm), hmotnost 6 g, uhlíkové vlákno

 

Přesah: 18,5 mm

 

Přítlak: 10 - 30 mN

 

Rozměry: 415 (Š) × 113 (V) × 320 (H) mm – s protiprachovým krytem

 

Hmotnost: 6 kg.

 

Výstup: RCA

 

 

TECHNICKÉ SPECIFIKACE PŘENOSKY ORTOFON 2M-RED


 

Frekvenční rozsah: 20 - 22 kHz

 

Přeslech: 22 dB / 1 kHz

 

Doporučené nastavení impedence: 47 kΩ (Phono MM)

 

Doporučený přítlak: 17,5 mN

 

Hmotnost: 7,2 g

 

Hrot: Eliptický, 20 µm / mN


zobrazit více

Katalog