Nová série reprosoustavy Klipsch Reference Premier RP-8000F II k poslechu u nás na prodejně.
Přejít na produktové menu

Gramofony řemínkové

Pro-ject Debut Carbon Evo + 2MRed (matná černá)

14 990 Kč
skladem

DEBUT CARBON - Poslech vinylových desek se díky němu mohl stát cenově dostupnou volbou pro všechny milovníky hudby. Právě pro jeho minimalistický a estetický design a prémiové provedení se podařilo znovu nastartovat analogový boom. Počátkem roku 2010 přinesl inovovaný Debut Carbon svěží vítr a zahájil probíhající debutovou revoluci. Nyní v roce 2020 nastal znovu čas pro novou evoluci legendárního modelu.  
 
Hlavní cíl se za ta léta nijak nezměnil. Nabídnout cenově dostupný, vysoce výkonný gramofon, který nejenže vypadá opravdu luxusně a moderně, ale zároveň nabízí skvělou kvalitu zvuku.
 
Debut Carbon EVO se zaměřuje na klíčové aspekty, díky nimž gramofon zní skvěle: Technicky bezchybný design - Dokonalé zpracování - Ruční výroba v EU. Tento gramofon je vyroben zkrátka tak, aby vám vydržel po celý život!
 
 
ČAS PRO EVOLUCI
 
U dlouhodbě nejoblíbenějšího a nejprodávanějšího gramofonu Pro-Ject jsou nyní vylepšeny všechny jeho aspekty. Výsledkem je NOVÝ vyspělejší produkt. Zcela nové, originální a určující trendy jsou také realizovány saténovou povrchovou úpravou v 5-ti různých barevných variantách. Barevné varianty byly pečlivě vybrány tak, aby odrážely aktuální požadavky zákazníků. Těžké a pevné šasi z MDF s novými povrchovými úpravami z osmi ručně lakovanými vrstvami laku, vypadá lépe než kdykoli předtím.

Ocelový talíř s vnitřním tlumením
Nová technologie tlumení TPE (termoplastický elastomer) pomáhá velmi účinně tlumit rezonance, a navíc i zvyšuje hmotnost talíře na 1,7 kg. Protože TPE tlumení je instalováno na vnitřní straně okraje talíře, vytváří pohybová energie efekt setrvačníku. Výsledkem je mnohem tišší a stabilnější provoz s významně nižšími hodnotami kolísání otáček.

Vylepšený systém zavěšení motoru
Debut Carbon EVO je vybaven nově navrženým odpružením motoru. Pokročilá sendvičová technologie několika vrstev tlumení TPE ve spojení s vysokou hmotností, je novým řešením pro účinné odpružení motoru u modelu Debut Carbon EVO.

 

Rameno a přenoska
Nový Debut Carbon EVO je osazen osvědčeným 8,6'' jednodílným ramenem vyrobeným z karbonových vláken. V kombinaci s prémiovou přenoskou Ortofon 2M-Red přináší toto lehké a zároveň velmi tuhé rameno nebývalou kvalitu zvuku s přesvědčivou trojrozměrnou scénou. Jednodílný design ramene nedílně spojeného s headshell, zabraňuje nežádoucím rezonancím a zajišťuje pevné fyzické spojení s přenoskou. 

Dokonalý za všech okolností
Starší model Debut Carbon měl přece jen jednu skutečnou nevýhodu - dosud byla řada Debut dodávána se 4 tlumenými plastovými nožičkami. Nový Debut Carbon EVO využívá 3 výškově stavitelné těžké kovové podstavy, které zajišťují rovnoměrné umístění gramofonu na jakémkoliv povrchu. Použití pouze 3 podstav zvyšuje stabilitu na nerovném povrchu, protože pro skutečně špičkový zvuk je nezbytné mít gramofon dokonale vyrovnaný.

 

Řízení rychlosti otáčení talíře
U Debut Carbon EVO je integrováno elektronické řízení rychlosti. Kromě toho, že je možné jednoduše měnit rychlost přehrávání pouhým stisknutím tlačítka, je rychlost otáčení talíře s maximální přesností elektronicky řízena, což přináší nejpřesnější a nejstabilnější přehrávání. Díky kulatému řemínku pro rychlost 78 otáček za minutu, který je součástí dodávky, je možné poslouchat kdykoliv vzácné šelakové desky. Přepínač ovládání rychlosti byl přesunut do spodní části šasi, aby byl zachován čistý vzhled, který je na Debutu oceňován. Nenajdete žádné tlačítko, přepínač nebo potisk na viditelné části šasi, aby nebyl narušen luxusní design a estetika.

Příslušenství
Součástí dodávky je silně stíněný, polo-symetrický phono kabel s nízkou kapacitou a s RCA zakončením, navržený společností Pro-Ject. K dispozici je také protiprachový kryt, plstěná podložka na talíř pro zvýšenou ochranu vašich gramofonových desek a kulatý řemínek pro přehrávání záznamů rychlostí 78 otáček za minutu. 

Gramofon Debut Carbon EVO byl vyroben s cílem nastavit novou referenci ve své třídě. Vypadá působivěji a luxusněji a zní lépe než kdy dříve.

 

TECHNICKÉ SPECIFIKACE GRAMOFONU


  

Rychlost: 33 a 45  rpm (elektronicky) nebo 78 rpm (manuálně)

 

Pohon: Řemínkový - s elektronickou kontrolou rychlosti

 

Přenoska: ORTOFON 2M-RED (20 - 22 000 Hz, eliptický hrot)

 

Talíř: Ocelový s vnitřním TPE tlumením (+ plstěná podložka) - průměr 300 mm, hmotnost 1,7 kg

 

Hlavní ložisko: vysoce přesná osa z nerez oceli v bronzovém pouzdru

 

Kolísání otáček: ± 0,17 % (rpm 33) / ± 0,15 % (rpm 45) 

 

Odchylka rychlosti: ± 0,5 % (rpm 33) / ± 0,6 % (rpm 45) 

 

Odstup signál / šum: - 68 dB

 

Rameno: 8,6" (efektivní délka 218,5 mm), hmotnost 6 g, uhlíkové vlákno

 

Přesah: 18,5 mm

 

Přítlak: 10 - 30 mN

 

Rozměry: 415 (Š) × 113 (V) × 320 (H) mm – s protiprachovým krytem

 

Hmotnost: 6 kg.

 

Výstup: RCA

 

 

TECHNICKÉ SPECIFIKACE PŘENOSKY ORTOFON 2M-RED


 

Frekvenční rozsah: 20 - 22 kHz

 

Přeslech: 22 dB / 1 kHz

 

Doporučené nastavení impedence: 47 kΩ (Phono MM)

 

Doporučený přítlak: 17,5 mN

 

Hmotnost: 7,2 g

 

Hrot: Eliptický, 20 µm / mN

 


zobrazit více

Katalog